1951 yılında İstanbul'da doğdum. Yaklaşık 40 yıldır güvercin yetiştiriyorum ve 2002 yılından bu güne Eyüp Güvercin Severler Derneğinin üyesiyim. Bahçesinde üç kümes güvercin bulunan bir evde büyüdüm. Yani bu merak çocukluk yıllarına uzanmakta. Dönek, Baska ve Musuri'den oluşan bu güvercinler, rahmetli enişteme aitti.

O yıllarda yetiştirilen bir çok güvercin cinsi günümüze kadar bir şekilde varlığını korumuş ancak Musuri cinsinin 1970'li yılların sonlarında nesli tükenmiştir. Benim elimde kalan son orijinal Musuri'yi 1977 yılına kadar besleme şansım oldu.

Musuri güvercinleri Osmanlı döneminde Saray Kuşları olarak bilinirlermiş, Sarayda ki kuşluklarda yetiştirilen bu güvercinlerin bazı kaynaklarda ismi Mısırlı ve Mısırga olarak da geçmektedir. Bu güvercinlerin Mısır kökenli oldukları ve o dönemde Osmanlı toprakları içinde bulunan Mısır'dan getirilerek İstanbul'da yetiştirildikleri biliniyor.

1990-2005 yılları arasında Posta güvercini yetiştiriciliği yaptım. 15 yıl boyunca beslediğim ve yarışlara katıldığım tüm güvercinleri 1990 yılında sahip olduğum bir çift Postadan ürettim. Benim için manevi değeri büyük olan bu kuşların yavruları ve torunları yapılan resmi yarışlarda üçü birincilik ve bir ikincilik olmak üzere dört kupa ve bir çok sertifika kazanmamı sağladılar.

Baska güvercinlerinin yaklaşık 40 yıldır yetiştiriciliğini yapmaktayım. Her zaman tek bir kandan gelen güvercinler yetiştirdim ve bunun savunuculuğunu yaptım, ancak safkan bir güvercinde bulunan zeka ve model sürekliliği benim için daima tercih sebebi olmuştur.